САЩ тесно губят от Бразилия на финала за Купата на конфедерациите - Matador Network

Image

Един продавач продава бразилски знамена преди финала в неделя. - Снимка: Axel Buhrmann / Feature Photo: fabianoofficial.com

САЩ изпълняват, но не могат да участват в "репетиция на рокли" за Световната купа.

САЩ НАРУШНО загубиха от Бразилия във финала на Купата на конфедерациите в неделя в Йоханесбург, след като второто полувреме видя, че петкратните световни шампиони се покачиха до победа с 3: 2.

За Бразилия победата беше очаквания резултат в непобеден марш, който включваше победа с 3: 0 над САЩ по време на групова игра.

За САЩ това беше краят на малко вероятно преминаване през турнира, подчертано от победата в сряда над номер едно класирана Испания. Въпреки разочароващата загуба, финалът на второто място е най-добрият досега за мъжкия отбор на САЩ в състезание на FIFA.

"Усещането е смесица от голямо разочарование, но и голяма гордост", заяви главният треньор на САЩ Боб Брадли.

Американските мъже излязоха на полувремето с невероятната преднина с 2-0. Клинт Демпси вкара пръв в 10-ата минута, волейки в крос от Джонатан Спектор за третия си гол на турнира. 17 минути по-късно Чарли Дейвис изпрати нисък кръст зад бразилската защита към Ландън Донован, който го завърши ниско и силно. Междувременно звездни 45 минути от вратаря Тим Хауърд запазиха бразилците без резултат.

Това беше момент за наслада в историята на американския футбол. С вече победена Испания изглеждаше, че САЩ са на път да извършат „Чудото на тревата“.

Image
Image

Снимка: fabianoofficial.com

Това не отне много време на Бразилия. 38 секунди през второто полувреме Луис Фабиано вкара с удар, който остави ослепения Хауърд без шанс. 15 минути по-късно САЩ бяха пощадени от гол на глава на Кака, който ясно пресече линията на вратата, преди Хауърд да го пробие.

Пропуснатото повикване не обърна Бразилия и те продължиха с постоянен натиск от двете страни на терена. Въпреки няколко отлични спасявания от Хауърд и отбраната на САЩ, кръст от Кака в крайна сметка проби към Фабиано, който го насочи към изравнителния удар.

Победителният гол дойде 10 минути по-късно, когато бразилският капитан Лусио вкара от корнер.

Дори и с разочарованието да се откажат от преднина с 2: 0, мъжете от САЩ могат да държат високо главата си, когато преминат в златната купа на CONCACAF през юли и следващия участък от квалификациите за Световната купа. Това беше американски отбор, който се представяше в голяма степен и CONCACAF, като победи Испания и направи игра на финала.

Възможно е дори да си струва да направим пътуването до Южна Африка през 2010 г.: ако последната седмица е някакъв индикатор, американският отбор може би е готов да вдигне шум в Световната купа.